Kuchnia orientalna
- przepisy kuchni japońskiej, chińskiej, tajskiej i indyjskiej

Witamy Państwa w portalu Kuchnieorientu.pl (Oriento.pl).

Jeżeli interesuje Was szeroko pojęta, azjatycka tradycja kulinarna – to idealne dla Was miejsce. Znajdziecie u nas przepisy na sushi, ale także mnóstwo inspirujących potraw z takich kategorii, jak kuchnia chińska, tajska, indyjska, koreańska czy wspomniana kuchnia japońska.

Prezentowane na stronach przepisy pochodzą zarówno od redakcji, jak i od użytkowników, tak samo jak my zafascynowanych nieprzebranym bogactwem smaków, jakie oferuje kuchnia orientalna. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tu Państwo wiele receptur, które zapragniecie przetestować samodzielnie.

Oczywiście w przypadku przepisów na sushi, podobnie jak przy daniach kuchni chińskiej, kuchni tajskiej, czy indyjskiej niezbędne będzie wykorzystanie składników, o które nie zawsze łatwo w standardowych polskich delikatesach. Oprócz produktów spożywczych do wykonania sushi i innych dań niezbędne będą specjalne przybory kuchenne i akcesoria.

Z tego powodu, pragnąc by kuchnia orientalna mogła na dobre zawitać do polskich domostw, otworzyliśmy nasz sklep, w którym oferujemy wiele artykułów pochodzących wprost z Azji. Są to zarówno akcesoria (jak np. woki, tasaki, maty do sushi), jak i składniki charakterystyczne dla różnych kuchni orientalnych.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do gotowania!