Przejdź do treści

Grzyby Enoki Golden Mushrooms ROYAL ORIENT 425g

10,00  brutto

Grzyby Enoki (jap. enokitake, chin. jin zhen gu, ang. golden mashroom) to drobne chrupkie grzyby o długich nóżkach i delikatnym aromacie uzyskane w wyniku specjalnej hodowli płomiennicy zimowej zwanej także zimówką aksamitnotrzonową (Flamullina velutipes). Grzyby Enoki są popularnym składnikiem dań w kuchni japońskiej, koreańskiej i chińskiej. W Japonii uważane są za najzdrowsze grzyby o szerokich właściwościach leczniczych i dobroczynnym działaniu dla całego organizmu. Nie wymagają długotrwałego gotowania i mogą być stosowane do zup, dań hot-pot oraz dań stir-fry. Enoki można jeść też surowe, dodane do sałatek, ale po ugotowaniu stają się bardziej lekkostrawne. Niecodzienny kształt grzybów Enoki nadaje daniom bardzo oryginalnego, przyjemnego dla oka wyglądu.

Na stanie

Grzyby Enoki to charakterystyczne grzyby o długich nóżkach, które wyróżniają się delikatnym aromatem. Jaskrawo żółty kolor, niewielki rozmiar i ciekawy kształt małych kapeluszy na długich nóżkach znane są w kuchni japońskiej, koreańskiej i chińskiej. Pozyskiwana z naturalnego środowiska płomiennica zimowa rośnie w lasach liściastych w kępkach na pniach drzew. W warunkach hodowlanych jest uprawiana w słoikach w zaciemnionym miejscu. Ma wiele pozytywnych właściwości, a w Japonii uważana jest za produkt prozdrowotny.

Atutem grzybów Enoki jest łatwość w przygotowaniu i uniwersalność. Świetnie pasują do zup, dań hot-pot oraz stir-fry. Ponadto można je jeść surowe, jako przekąskę bądź składnik zdrowej sałatki. Ugotowane są zdecydowanie lepsze dla osób z problemami żołądkowymi, ponieważ stają się lekkostrawne. Zamknięta w puszce płomiennica zimowa, dzięki zalewie z wody, soli i kwasu octowego znacząco przedłuża swoją żywotność.

Skład: woda, płomiennica zimowa 47% (Flammulina velutipes), sól, regulator kwasowości: E330. Produkcja: Chiny

Waga 0,49 kg

Może spodoba się również…