Przejdź do treści

Ryż do sushi SHINODE 1kg

22,90  brutto

Ryż do sushi SHINODE. Ryż średnioziarnisty przeznaczony do przygotowania sushi, ma doskonały smak i nieskazitelną jakość Super Premium. Ryż do sushi SHINODE może być także używany jako ryż codziennego użytku, jedzony jako składnik i dodatek do japońskich i koreańskich dań…

Na stanie

Ryż do sushi SHINODE Ryż średnioziarnisty przeznaczony do przygotowania sushi, ma doskonały smak i nieskazitelną jakość Super Premium. Ryż do sushi SHINODE może być także używany jako ryż codziennego użytku, jedzony jako składnik i dodatek do japońskich i koreańskich dań. Składniki: 100% ryż do sushi Premium. Produkcja: Włochy.

Gotowanie ryżu do sushi:

1. Ryż wsypać do garnka, przepłukać kilka razy wodą (aż woda straci w większości mleczny kolor).

2. Wlać wodę (1 1/4 razy tyle co ryżu), odstawić ryż na 30-60min, żeby się namoczył (namaczanie nie jest konieczne ale wskazane).

WSKAZÓWKA 02-2017:
podaję niezawodny sposób na pomiar dolanej wody, przekazany mi przez znajomego Koreańczyka. Wsypujemy do garnka ryż “na oko”, płuczemy, następnie nalewamy wodę lekko ponad poziom ryżu i kładziemy na ryżu płasko dłoń grzbietem do góry. Poziom wody musi być równy z górą palców, dolewamy lub lekko odlewamy wodę aby uzyskać poziom palców. Obecnie stosuję tylko ten sposób jest szybki i niezawodny.

3. Zagotować ryż z wodą, zmniejszyć gaz do minimum. Przykryć garnek pokrywką i gotować 15 min.

4. Po 15 min ryż powinien całkowicie wchłonąć wodę. Wyłączyć gaz i trzymać pod przykryciem jeszcze 10 min.

Tak przygotowany ryż używamy jako dodatek do japońskich dań lub doprawiamy zaprawą octową i otrzymujemy ryż do przygotowania sushi. Zobacz przepis na ryż do do sushi.

Waga 1,1 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ryż do sushi SHINODE 1kg”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba się również…