Przejdź do treści
Brak na stanie!

Herbata biała SOW MEE 100g

13,90  brutto

Najwyższej jakości chińska herbata biała sypana. Można ją zalewać do 3 razy.  Biała herbata to najdroższy, najrzadziej spotykany i cieszący się największym uznaniem koneserów gatunek. Ten rodzaj herbaty wytwarzany jest głównie w Chinach. Jego produkcja jest limitowana, odbywa się według starej, chińskiej, rygorystycznie przestrzeganej metody. O wyjątkowości tej herbaty może również świadczyć sposób przeprowadzania zbiorów, które odbywają się wczesną wiosną, gdy roślina budzi się ze snu zimowego. Uzyskuje się ją wyłącznie z pąków liści. Produkcja: Chiny

Brak na stanie!

Najwyższej jakości chińska herbata biała sypana. Można ją zalewać do 3 razy. Składniki: 100% herbata biała. Produkcja: Chiny.

Biała herbata to najdroższy, najrzadziej spotykany i cieszący się największym uznaniem koneserów gatunek. Ten rodzaj herbaty wytwarzany jest głównie w Chinach. Jego produkcja jest limitowana, odbywa się według starej, chińskiej, rygorystycznie przestrzeganej metody. O wyjątkowości tej herbaty może również świadczyć sposób przeprowadzania zbiorów, które odbywają się wczesną wiosną, gdy roślina budzi się ze snu zimowego. Uzyskuje się ją wyłącznie z pąków liści.

Herbaty białe są herbatami lekko fermentowanymi, stopień fermentacji wynosi jedynie około 10-15%. Przy obróbce szczególną uwagę zwraca się na to, aby nie uszkodzić delikatnych i młodych pędów. Dlatego poddaje się je jedynie procesowi więdnięcia i suszenia, natomiast nie praży się ich ani nie zwija. Liście po przejściu przez etap suszenia w warunkach naturalnych mają srebrny odcień, widoczne są delikatne włoski. Napar białej herbaty o jasnej słomkowej barwie, odznacza się delikatnym smakiem o subtelnym aromacie. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii obróbki, ten rodzaj herbat nie traci nic ze swoich naturalnych właściwości podczas procesu produkcji.

Zaparzanie:
Herbatę białą zalewamy wodą o temperaturze 85 °C i parzymy przez 5 do 7 minut. Możemy ją zalewać do 3 razy.

Wskazówka: istnieją dwie metody osiągnięcia pożądanej temperatury: pierwsza z nich to po prostu użycie odpowiedniego termometru, druga opiera się na spostrzeżeniu, że w temperaturze pokojowej temperatura wrzątku spada po 3-4 minutach do 90ºC, a po 12-14 do 75ºC. Dla herbaty białej czekamy ok. 6 minut.

Właściwości białej herbaty:
– zawiera dużo witaminy C oraz kofeiny, która intensywnie pobudza i orzeźwia, wspomaga koncentrację. Polecana zamiast kawy, jest o wiele zdrowsza, a również silnie pobudza
– redukuje napięcie i stresy
– posiada najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne i antymutagenne (zmniejsza ryzyko powstawania zmian nowotworowych w komórkach) ze wszystkich znanych herbat, trzy razy większe niż zielona herbata
– zawiera polifenole, chroniące organizm przed atakiem wolnych rodników, które są odpowiedzialne za proces starzenia się organizmu. Biała herbata zawiera aż 47% polifenoli, to znacznie więcej niż zielona, która ma ich 20%. Jedna filiżanka białej herbaty zawiera tyle polifenoili, ile 12 szklanek soku pomarańczowego. Dlatego nazywana jest często „eliksirem młodości”.

Waga 0,14 kg
SUPER CENA!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ!

100% NATURALNE SKŁADNIKI!

ORYGINALNE CHIŃSKIE!