Przejdź do treści

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Poznaj z bliska talerze chińskie i ich podstawowe cechy budowy

Chińskie talerze żeliwne niektórym osobom przypominają tradycyjne patelnie do smażenia, lecz to jednak tylko złudzenie. Talerze są bowiem wykonane z żeliwa, które ma jedną, podstawową zaletę – na długo utrzymuje wysoką temperaturę. Przed podaniem dania na talerz chiński, należy go najpierw podgrzać do wysokiej temperatury np. na gazie, po czym wyłożyć na niego przygotowaną wcześniej potrawę. Warto przy tym pamiętać o tym, że talerz będzie bardzo gorący podczas wydania go klientowi lub gościom, dlatego należy ich o tym uprzedzić i uniknąć poparzenia dłoni. Talerz zapewni optymalną temperaturę posiłku, który dzięki temu w smaku będzie dokładnie taki, jak przewidział to mistrz kuchni.

Chińskie talerze do kuchni mogą mieć niezwykle ciekawe kształty oraz wzory, które mogą nawiązywać np. do zwierząt. Wszystkie są także trwałe i zapewniają wiele lat intensywnego użytkowania, a sam materiał użyty do ich produkcji jest bezpieczny dla zdrowia. Co więcej, nie wpływa w żaden sposób na smak i zapach przygotowywanych potraw, dlatego znakomicie się sprawdzi podczas wydawania najbardziej aromatycznych dań. Wiele osób traktuje chińskie talerze do kuchni jako ciekawy element stylistyczny, który zwiększa przyjemność płynącą ze spożywania ciekawych potraw.

Zamów już dziś swoje nowe talerze chińskie w sklepie KuchnieOrientu.pl

W naszym sklepie KuchnieOrientu.pl znajdziesz najlepsze akcesoria i narzędzia, które znajdą zastosowanie głównie w kuchni azjatyckiej. Wszystkie produkty, łącznie z chińskimi talerzami żeliwnymi, pochodzą od znakomitych producentów znanych na całym świecie z produkcji wysokojakościowych elementów wyposażenia kuchni domowych i restauracji. Zapewniamy szybką dostawę i indywidualne podejście do każdego zamówienia, jak i pomoc podczas wyboru. Z chęcią rozwiejemy także wszelkie wątpliwości dotyczące asortymentu i odpowiemy na szczegółowe pytania na temat oferowanych przez nas produktów. Zamów już dziś!