Przejdź do treści

Wyświetlanie 1–24 z 31 wyników

Stwórz egzotyczne danie we własnej kuchni – kup chińskie warzywa i owoce

W naszym sklepie online dostępna jest także kapusta chińska kiszona, doskonale nadająca się do stworzenia pysznej chińskiej zupy. Jeśli jednak preferujesz ostre tonacje smakowe, do swoich kulinarnych przestworzy zaproś chińskie warzywa w postaci czerwonych papryczek chili, np. w zalewie.

Z kolei arbutus to bardzo smaczny chinski owoc, który wygląda jak czerwona jagoda o średnicy ok. 2 cm, wyglądem przypominająca poziomkę. Nieco bardziej nietypowy smak mają owoce orientalne loquat, zwane jako nieśplik japoński. Są to pochodzące z południowo-wschodnich Chin żółte, kuliste, niewielkie owoce z soczystym i aromatycznym miąższem, o słodkim smaku z lekko kwaśnym posmakiem. Chińskie owoce można wykorzystać podczas przygotowania deserów.

Lo Han Kuo, zwany także owocem Buddy, to uprawiany w Chinach bardzo słodki, okrągły owoc. Jest 300 razy słodszy od cukru, dlatego te chińskie owoce od wieków były używane w Chinach jako zdrowy, naturalny słodzik. Podstawowym zastosowaniem Lo Han Kuo jest użycie owocu zamiast cukru w przepisach na zupy i dania duszone, a także do przygotowania herbat.

Rozsmakuj się w warzywach i owocach kuchni chińskiej już dziś – zapraszamy do naszego sklepu online!