Przejdź do treści

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Podstawowe cechy moździerzy kuchennych

Moździerze kuchenne składają się z dwóch elementów – kamiennej miski z bardzo grubymi ściankami bocznymi oraz z tłuczka. Tłuczek umożliwia bardzo precyzyjne rozdrabnianie przypraw, past lub gotowych produktów, a jego obsługa jest banalnie prosta. Mocna, masywna i niezwykle wytrzymała miska zapewnia stabilną pozycję podczas procesu rozdrabniania, a tłuczek należy do urządzeń, który dzięki swoim kształtom oraz tworzywu jest nie do zniszczenia. Co ciekawe, zarówno miska, jak i tłuczek są doskonale przemyślane w kwestii ich budowy. Kąt zaokrąglenia trzonka ma bowiem umożliwiać dokładne ucieranie zawartości niezależnie od kąta jego trzymania, dlatego ucieranie wszelkich produktów jest szybkie, niezbyt męczące i zapewnia znakomity efekt – gładką, sproszkowaną masę pozbawioną grudek.

Kamień użyty do produkcji moździerzy kamiennych również nie jest wybrany przypadkowo. Surowiec nie chłonie żadnych zapachów i jest obojętny dla smaku przygotowywanych potraw czy mielonych ziół. Ma to szczególnie duże znaczenie w kuchni azjatyckiej, gdzie używa się mocno aromatycznych przypraw. Co więcej, moździerze kamienne są stosunkowo ciężkie i masywne, dlatego podczas ich używania naczynie nie przesuwa się po stole – do utrzymania go w jednym miejscu wystarczy przytrzymywać je dłonią. 

Do czego zazwyczaj używa się moździerzy do kuchni?

Moździerze kuchenne mają wiele ciekawych zastosowań, a sposób ich wykorzystania zależy tak naprawdę od potrzeb danego kucharza. Narzędzie znakomicie sprawdzi się zarówno podczas mielenia domowych herbat, ziół czy grubych ziaren, takich jak kolendra, ziele angielskie, jak i tworzenia z nich ciekawych, nieszablonowych mieszanek. Moździerze są szeroko rozpowszechnione wśród wielbicieli kuchni azjatyckiej i nie tylko. Zapraszamy do złożenia zamówienia jeszcze dziś. Zapewniamy szybką dostawę i indywidualne podejście do każdego zamówienia. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania – napisz lub zadzwoń do nas. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości przed zakupem.