Przejdź do treści

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Jak jest zbudowany parownik kuchenny i jak z niego korzystać?

Z pewnością większość osób od razu zauważy nietypową budowę parowników kuchennych. Narzędzia te są wykonane z ekologicznego surowca w postaci naturalnego bambusa, który ma znakomite właściwości niezbędne w każdej kuchni azjatyckiej. Boczne ścianki parownika przeważnie są zamknięte i wykonane z jednego kawałka drewna opasanym dookoła, a górna pokrywa jest pleciona, dzięki czemu zapewnia ciągłe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i chroni przygotowywane potrawy przed odkładającą się wodą. Skraplająca się para wodna może osadzać się na daniach i rozmiękczać je, jak i pogarszać ich aromat przez wypłukiwanie smaku i zapachu. Garnki do ryżu chronią przed tym niepożądanym efektem gotowania na parze, tym samym przyczyniają się do znacznie lepszego smaku wszystkich potraw.

Sam bambus jest surowcem bezpiecznym dla zdrowia i może mieć bezpośredni kontakt z żywnością, a przy tym nie zmienia jego smaku i nie wpływa negatywnie na aromat i zapach nawet najbardziej chłonnych składników. Parowniki bambusowe, co bardzo ciekawe, utrzymują we wnętrzu znacznie wyższą temperaturę niż zwykłe garnki, dzięki czemu pozytywnie wpływają na proces gotowania na parze potraw wymagających działania wysokiej temperatury, np. wołowiny.

Najlepsze garnki do ryżu? Tylko w sklepie KuchnieOrientu.pl!

W naszym sklepie nie uznajemy półśrodków, dlatego oferujemy wyłącznie takie parowniki kuchenne, które warto polecić zarówno hobbystom kuchni orientalnej, jak i właścicielom dużych restauracji kuchni azjatyckiej. Wszystkie są perfekcyjnie wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, są w pełni odporne na działanie wody, a użyty do ich produkcji bambus nie butwieje wskutek użytkowania. Zapraszamy do złożenia zamówienia jeszcze dziś. Zapewniamy szybką dostawę, pomoc na każdym etapie zamówienia, jak i najniższe ceny na rynku. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania – zadzwoń lub napisz do nas jeszcze dziś. Gwarantujemy szybką, wyczerpującą i szczegółową odpowiedź.