Herbata, napoje

W Chinach niesłabnącą popularnością cieszy się herbata biała. Uznawana za rarytas, gatunek najrzadziej spotykany i najdroższy, zdobywa serca największych smakoszy. Chińska herbata biała produkowana jest według starej, bardzo dokładnie przestrzeganej metody. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, iż do jej kreacji wykorzystuje się pąki liści, które są zbierane jedynie wczesną wiosną. W kuchnieorientu.pl dostępna jest niezwykła sypana herbata biała Sow Mee. Ciekawostką jest to, że można ją zalewać aż do 3 razy.

Idealne do ugaszenia pragnienia – smaczne napoje chińskie

W ofercie kuchnieorientu.pl dostępna jest także tradycyjna chińska herbata zielona, której niesamowite właściwości dobroczynnie oddziałują na ludzki organizm, np. obniża ciśnienie tętnicze oraz wykazuje działanie oczyszczające (obecność zbawiennych antyoksydantów). Wśród propozycji nie do odrzucenia znajduje się także herbata z żeń-szenia, chińska herbata ziołowa Wong Lo Kat (traktowana jako napój chłodzący, wykazujący właściwości wzmacniające i oczyszczające), Oolong (złoty środek odnaleziony między herbatą zieloną a czarną) oraz herbata jaśminowa.

Obok herbat chińskich na kuchnieorientu.pl gościmy także smaczne, egzotyczne napoje, obok których nawet nie wypada przejść obojętnie. W ofercie dostępny jest m.in. malezyjski napój z imbiru w puszce, który wyróżnia się wyraźnym, pikantnym smakiem imbirowym, malezyjski napój z kiwi z kawałkami owoców w puszce oraz malezyjski napój uzyskiwany z kwaskowego owocu tamaryndu. Każdy produkt to inna, kulinarna podróż, która nie tylko gasi pragnienie, ale także raczy kubki smakowe najbardziej wymagających miłośników egzotycznych walorów.

Jeśli dotarłeś do końca tej opowieści, to znak, że jesteś szalenie ciekaw chińskich herbat i napojów. Nie pozostaje więc nam nic innego, jak zaprosić Cię do zapoznania się z całą ofertą dostępną na kuchnieorientu.pl!