Przejdź do treści
Brak na stanie!

Ryż Basmati ALESIE 1kg

19,90  brutto

Ryż Basmati to wspaniały ryż o bardzo długich ziarnach i mocnym zapachu, najlepszy dodatek do dań indyjskich. Indyjski ryż Basmati jest zbierany tylko raz do roku dlatego jest najdroższy ryżem długoziarnistym (ok. 20% droższym od swojego wielkiego konkurenta tajskiego ryżu jaśminowego). Bardzo delikatny w smaku, puszysty, sypki ryż, znakomita odmiana od długoziarnistego “polskiego” ryżu. W czasie gotowania puchnie zwiększając 2-krotnie swoją objętość, dlatego uważajcie żeby nie sypać go ponad połowę garnka bo może z niego “wyskoczyć”. Znakomity także jako ryż uniwersalny do wszelkiego rodzaju dań. Produkcja: Pakistan.

Brak na stanie!

Ryż Basmati to wspaniały ryż o bardzo długich ziarnach i mocnym zapachu, najlepszy dodatek do dań indyjskich. Indyjski ryż Basmati jest zbierany tylko raz do roku dlatego jest najdroższy ryżem długoziarnistym (ok. 20% droższym od swojego wielkiego konkurenta tajskiego ryżu jaśminowego). Bardzo delikatny w smaku, puszysty, sypki ryż, znakomita odmiana od długoziarnistego “polskiego” ryżu. W czasie gotowania puchnie zwiększając 2-krotnie swoją objętość, dlatego uważajcie żeby nie sypać go ponad połowę garnka bo może z niego “wyskoczyć”. Znakomity także jako ryż uniwersalny do wszelkiego rodzaju dań. Składniki: 100% indyjski ryż Basmati. Produkcja: Pakistan.

RYŻ BASMATI GOTOWANIE:

1. Ryż wsypać do garnka, przepłukać 1-2 razy wodą. Dobrze odsączyć.
2. Wlać wodę 1,3 (ryż jędrny) lub 1,5 (ryż miękki) ilości ryżu.
3. Na dużym ogniu zagotować ryż z wodą, zmniejszyć gaz do minimum. Przykryć garnek pokrywką i gotować 12-14 min.
4. Po tym okresie ryż powinien całkowicie wchłonąć wodę. Wyłączyć gaz i następnie trzymać ryż pod przykryciem 5 min. Po tym okresie ryż jest gotowy do spożycia. Jeżeli część ryżu pozostaje w garnku na później należy go spulchnić widelcem bo może się zbić w bryłę.

Waga 1,03 kg
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ!

100% NATURALNE SKŁADNIKI!

Może spodoba się również…