Przejdź do treści

Smażony makaron po chińsku – czy wiesz, jak go przyrządzić?

  • przez

Smażony makaron po chińskuSmażony makaron po chińsku to danie proste i szybkie, a przy tym niebywale smaczne. Makarony, podobnie jak ryż, są w kuchni chińskiej niezwykle popularne. Podaje się je jako dodatek do zup czy dań głównych, a także w deserach i potrawach z woka.

Chińszczyzna cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Warto poznać kilka łatwych do przygotowania azjatyckich dań i wyczarować we własnym domu prawdziwy orientalny posiłek dla rodziny czy znajomych.

Smażony makaron po chińsku – jaki makaron wybrać?

Smażony makaron po chińsku to danie, które dostaniemy w każdej chińskiej restauracji. Jest dosyć proste, ale musimy zwrócić uwagę na jakość oraz oryginalne pochodzenie różnych składników.

W kuchni chińskiej używa się wielu rodzajów makaronu. Jednym z najpopularniejszych jest makaron ryżowy. Sprawdzi się on zarówno w zupach, jak też w daniach z woka – a zatem nadaje się świetnie do smażenia. Kolejna propozycja to cienki i przezroczysty makaron sojowy. Wbrew pozorom powstaje z fasoli Mung, nie z soi. Jest bardzo uniwersalny, używa się go do sałatek, deserów, jako dodatek do zup, a także do smażenia w woku.

Oprócz tego sięgnąć możemy po makarony pszenne, makarony z tapioki, a nawet… makaron z batata.

Czas na wybór dodatków!

Smażony makaron po chińsku może powstać z wykorzystaniem bardzo wielu różnych dodatków. Pierwszą propozycją jest mięso – najczęściej sięga się po kurczaka lub wieprzowinę (zobacz przepis na chrupiący makaron z wieprzowiną). Popularne jest też mięso wołowe czy mięso kaczki. Ugotowany wcześniej makaron smażymy w woku, następnie łączymy z marynowanym i również smażonym w woku mięsem, wybranymi dodatkami oraz sosem.

W kuchni chińskiej, zwłaszcza w niektórych regionach, sięga się też często po ryby i owoce morza. Kawałki ryb, kalmary, krewetki – wszystkie te składniki sprawdzą się wyśmienicie w połączeniu ze smażonym makaronem.

Smażony makaron może być również ciekawą propozycją dla wegetarian (sprawdź np. sałatka z makaronu chińskiego). Warzywa, w tym również te fermentowane, mogą stanowić ważny składnik naszego azjatyckiego dania. Na uwagę zasługuje np. przepis na makaron chiński Mie z cukinią i marchewką – dzięki takim dodatkom jak imbir, sok z limonki, sos rybny i sos sojowy nabiera niepowtarzalnego azjatyckiego smaku i aromatu.

Smażony makaron po chińsku to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko przygotować oryginalne azjatyckie danie. Wybierz swój ulubiony makaron i dodatki – wiele egzotycznych składników znajdziesz na kuchnieorientu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *