Przejdź do treści

Wodorosty KOMBU (konbu) 200g

19,90  brutto

Wodorosty Kombu (Laminaria japonica) to jadalna odmiana morskich wodorostów o długich liściach. Kombu uprawia się na szeroką skalę w Japonii i Korei, jest naturalnym źródłem glutaminianu sodu (przed wynalezieniem produkcji syntetycznej był głównym źródłem MSG) dodającym potrawom smaku umami (jeden z 5 wyczuwanych przez człowieka smaków, tzw. smak mięsny lub aminokwasowy, najwyżej ceniony smak w kuchni japońskiej i chińskiej). Wraz z katsuobushi (płatki bonito), kombu jest podstawowym składnikiem japońskich bulionów dashi będących podstawą japońskiej diety. Kombu używa się także w kuchnia koreańskiej .Wysokiej jakości suszone Kombu jest zawsze pokryte białym nalotem, jest to sól morska pojawiająca się na liściach podczas suszenia. Produkcja: Chiny.

 

Na stanie

Wodorosty Kombu (Laminaria japonica) to jadalna odmiana morskich wodorostów o długich liściach. Kombu uprawia się na szeroką skalę w Japonii i Korei, jest naturalnym źródłem glutaminianu sodu (przed wynalezieniem produkcji syntetycznej był głównym źródłem MSG) dodającym potrawom smaku umami (jeden z 5 wyczuwanych przez człowieka smaków, tzw. smak mięsny lub aminokwasowy, najwyżej ceniony smak w kuchni japońskiej i chińskiej). Wraz z katsuobushi (płatki bonito), kombu jest podstawowym składnikiem japońskich bulionów dashi będących podstawą japońskiej diety. Kombu używa się także w kuchnia koreańskiej (nazwa koreańska: dashima). Wysokiej jakości suszone Kombu jest zawsze pokryte białym nalotem, jest to sól morska pojawiająca się na liściach podczas suszenia. Produkty w oryginalnym firmowym opakowaniu.

Skład: 100% wodorosty kombu (Laminaria). Produkcja: Chiny.

Ostrzeżenie:
Produkt o wysokiej zawartości jodu: nie jest przeznaczony do bezpośredniej konsumpcji. Bezpośrednia konsumpcja może prowadzić do zaburzeń tarczycy.

KOMBU DASHI

Bulion wykonany z samych wodorostów kombu. Jest bardzo lekki, delikatny w smaku, używa się go głównie do dań duszonych, także zup miso w wersji wegetariańskiej.

Składniki:
10cm liścia kombu
4 szklanki wody (ok. 1000ml)

Przygotowanie:
1. Kombu wkładamy do garnka z 4 szklankami zimnej wody, zostawimy na 20-30 min.

2. Wstawiamy na średni ogień, tuż przed zagotowaniem wyjmujemy kombu. Tak przygotowany bulion możemy przechowywać w lodówce do 2 dni, lub zamrozić i przechowywać w tej postaci do 3 miesięcy.

Artykuł: DASHI – japońskie buliony
Przepis: Kombu katsuo dashi

Waga 0,21 kg
100% NATURALNE SKŁADNIKI!

SUPER CENA!