Przejdź do treści

Ryż czarny Riceberry ROYAL TIGER 1kg

33,50  brutto

Ryż czarny Riceberry to pochodząca z Tajlandii nowa odmiana ryżu będącego krzyżówką ryżu jaśminowego i lokalnego fioletowego ryżu niekleistego. Odmiana ta została stworzona przez Rice Science Center na Uniwersytecie Kasetsart, w procesie 4-letniej restrykcyjne selekcji pod kątem właściwości odżywczych, zdrowotnych, estetycznych i łatwości gotowania. Wynikiem tych prac jest odmiana ryżu o ciemno fioletowej barwie, miękkiej konsystencji i delikatnym smaku. Ryż czarny Riceberry jest jednym z najzdrowszych odmian ryżu, zawiera znaczną ilość antyoksydantów antocyjanów, karotenoidów a także gamma oryzanol i witaminę E. Spożywanie ryżu czarnego zalecane jest przy takich schorzeniach jak cukrzyca, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu we krwi, nadciśnienie, otyłość, nowotwory. Produkcja: Tajlandia.

Na stanie

Ryż czarny Riceberry to pochodząca z Tajlandii nowa odmiana ryżu będącego krzyżówką ryżu jaśminowego i lokalnego fioletowego ryżu niekleistego. Odmiana ta została stworzona przez Rice Science Center na Uniwersytecie Kasetsart, w procesie 4-letniej restrykcyjne selekcji pod kątem właściwości odżywczych, zdrowotnych, estetycznych i łatwości gotowania. Wynikiem tych prac jest odmiana ryżu o ciemno fioletowej barwie, miękkiej konsystencji i delikatnym smaku. Ryż czarny Riceberry jest jednym z najzdrowszych odmian ryżu, zawiera znaczną ilość antyoksydantów antocyjanów, karotenoidów a także gamma oryzanol i witaminę E. Spożywanie ryżu czarnego zalecane jest przy takich schorzeniach jak cukrzyca, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu we krwi, nadciśnienie, otyłość, nowotwory.

Składniki: 100% ryż czarny Riceberry.

Produkcja: Tajlandia.

Gotowanie na parze:

Ryż ten najlepiej gotować na parze tak samo jak ryż kleisty (zob. przepis).

Gotowanie w wodzie:

1. Ryż zalać wodą, na 1 szklankę ryżu 2 szklanki wody.
3. Na dużym ogniu zagotować ryż z wodą, zmniejszyć gaz do minimum. Przykryć garnek pokrywką i gotować 40 min.
4. Po tym okresie ryż powinien całkowicie wchłonąć wodę. Wyłączyć gaz i następnie trzymać ryż pod przykryciem 5 min. Ryż jest gotowy, możemy podawać go jako dodatek do dań tajskich i chińskich.

Waga 1,05 kg
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ!

ORYGINALNE TAJSKIE!

100% NATURALNE SKŁADNIKI!