Przejdź do treści
Brak na stanie!

Sos rybny pasta rybna Mam Nem 240ml “POTĘŻNY” SKŁADNIK DLA KONESERÓW!

18,50  brutto

Mam Nem to szczególny wietnamski sos (popularny także w Tajlandii) produkowany z fermentowanej, zmielonej na pastę ryby. Pierwszy kontakt z tym sosem może być szokujący, intensywny, wręcz zabójczy rybi zapach, kolor i konsystencja przypominająca błoto, to może przerazić każdego. Sos ten wykorzystuję się głównie do przygotowania dipów, w których macza się dania grillowane i smażone (w szczególności smażoną rybę). Każdy zaawansowany kucharz i koneser kuchni orientalnej powinien znać i stosować ten „potężny składnik” nadający sosom wyjątkowego „słodkiego, kwaśnego, słonego i intensywnego smaku”, który jest wymogiem idealnego azjatyckiego sosu. Produkcja: Tajlandia.

Brak na stanie!

Sos rybny pasta rybna Mam Nem to szczególny wietnamski sos (popularny także w Tajlandii) produkowany z fermentowanej, zmielonej na pastę ryby. Pierwszy kontakt z tym sosem może być szokujący, intensywny, wręcz zabójczy rybi zapach, kolor i konsystencja przypominająca błoto, to może przerazić każdego. Sos rybny pasta rybna Mam Nem wykorzystywany jest głównie do przygotowania dipów, w których macza się dania grillowane i smażone (w szczególności smażoną rybę).

Każdy zaawansowany kucharz i koneser kuchni orientalnej powinien znać i stosować ten „potężny składnik” nadający sosom wyjątkowego „słodkiego, kwaśnego, słonego i intensywnego smaku”, który jest wymogiem idealnego azjatyckiego sosu.

Składniki: sos rybny (ekstrakt z sardeli,sól, cukier), fermentowana ryba gouramy (ryba gouramy, sól, sos rybny (ekstrakt z sardeli, sól, cukier), ryż w proszku) woda, wzmacniacze smaku: E621, E627,E631,  konserwant (sorbinian potasu). Produkcja: Tajlandia.

 

WIETNAMSKI SOS DO MACZANIA (WIETNAMSKI DIP)

Sos ten używany jest w kuchni wietnamski jako dip do dań grillowanych i smażonej ryby. Można go używać do maczania w kuchni europejskiej ale dla niektórych jego smak może okazać się zbyt intensywny. Wiele osób, które zasmakowały w tym sosie twierdzi, że jest on „niebezpiecznie uzależniający”. Generalnie jest to znakomity sos do wszelkich dań grillowanych. Najlepszy efekt uzyskuje się przy zastosowaniu świeżego ananasa.

Składniki:
1 szklanka zmielonego ananasa
3 łyżki sosu Mam Nem
2 ząbki czosnku
1 papryczka chili świeża lub marynowana, bez nasion
1 łyżka cukru
3 łyżki soku z cytryny lub limonki
1 1/2 łyżeczki octu ryżowego
3 łyżki sosu rybnego

Przygotowanie:
1. Nad miską, ścisnąć w ręku ananasa tak, żeby wycisnąć jak najwięcej soku, dodać wyciśnięty miąższ i wymieszać.
2. Nad miską z ananasem, sos Mam Nem przecisnąć łyżką przez drobne sitko, pozostałe na sicie większe cząstki odrzucić.
3. Czosnek wycisnąć lub rozgnieść w moździerzu, wymieszać na gładką pastę z cukrem i chili. Połączyć z ananasem, dodać sok z cytryny (lub limonki), ocet ryżowy, sos rybny. Wszystko dobrze wymieszać. Otrzymujemy 1 i 1/3 szklanki sosu.

Waga 0,52 kg
SUPER CENA!

TYLKO U NAS!

TAK

BEZ KONSERWANTÓW!

ORYGINALNE TAJSKIE!