Przejdź do treści

Krewetki z kimchi

Wersja do druku:

Wydrukuj przepis
Krewetki z kimchi
Krewetki z kimchi to przygotowane na ostro-kwaśno danie dla miłośników kuchni koreańskiej. Przepis bardzo prosty i bardzo szybki do przygotowania, zawiera kombinacje ulubionych koreańskich składników: kimchi, gochujang i krewetki. Osoby nie mające doświadczenia w tej kuchni raczej nie powinny zaczynać swojej przygody z koreańskim smakami od tej potrawy. Pikantny i kwaśny smak jest bardzo typowy dla Koreańczyków jednak dla osób nie przyzwyczajonych do takiej kombinacji może być zbyt radykalny. Zasada jest prosta, jeżeli znasz i lubisz kimchi to danie ci zasmakuje, jeżeli nie lubisz kimchi (lub jej nie znasz) to lepiej nie ryzykuj.

MASŁO W KUCHNI KOREAŃSKIEJ

Masło nie jest typowym koreańskim składnikiem. Do niedawna Koreańczycy praktycznie nie używali masła ani do gotowania ani do smarowania. Jednak w ostatnich latach w Korei nastąpił gwałtowny wzrost popularności telewizyjnych pokazów gotowania. Słynni szefowie kuchni i gwiazdy prezentujące swoje przepisy zachęcili konsumentów do przygotowania nowego typu potraw w domu. Programy te pokazały jak można używać masła na różne sposoby podczas gotowania. W ten sposób Koreańczycy szybko przekonali się, że jest to wspaniały składnik nadający daniom smaku i pożądanej (maślanej) konsystencji. Od tego czasu popularność masła w Korei stale rośnie.

KREWETKI Z KIMCHI Z KIMCHI?

Nasze danie zawiera w składzie kimchi więc wydaje się, że podawanie go z dodatkową porcją kimchi nie jest wskazane. Tak pomyśli każdy Polak, w końcu nikt nigdy nie podałby kapuśniaku z dodatkową porcją surówki z kiszonej kapusty! W Korei to tak jednak nie działa, dodatek kimchi do dania wcale nie oznacza, że nie należy przekąsić dodatkowej porcji kimchi. Podczas moich 3 podróży do Korei zaobserwowałem, że Koreańczyka jedzą kimchi przy każdej okazji i do każdego dania. Z tego co zauważyłem jedynym rzadkim, wyjątkiem od tej zasady są niektóre śniadania. Zdarza się, że Koreańczyk zje na śniadanie kleik ryżowy lub owsiankę i zrezygnuje z dodatku kimchi.
Głosów: 3
Ocena: 5
Twoja ocena:
Rate this recipe!
Czas przygotowania 15 minut
Porcje
osoby
Składniki
Dodatki:
Czas przygotowania 15 minut
Porcje
osoby
Składniki
Dodatki:
Głosów: 3
Ocena: 5
Twoja ocena:
Rate this recipe!
Sposób przygotowania
  1. Kimchi wraz z sosem własnym siekamy. W woku rozpuszczamy masło, dodajemy posiekane kimchi i pastę chili Gochujang. Mieszamy, następnie na średnim ogniu redukujemy sos o połowę.
  2. Dodajemy krewetki i smażymy aż zmienią kolor i delikatnie oblepią się sosem.
  3. Danie podajemy posypane szczypiorkiem i sezamem z dodatkiem ryżu japońskiego i kimchi z kapusty.
    Krewetki z kimchi
Udostępnij ten przepis